Naujienos

Skelbiamas Klaipėdos universiteto ligoninės vadovo konkursas

2023-01-04

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) skelbia atvirą konkursą Klaipėdos universiteto ligoninės (KUL) vadovo pareigoms užimti. Vadovui keliami reikalavimai – užtikrinti sklandų naujosios įstaigos, kuri buvo sukurta sujungiant tris sveikatos priežiūros įstaigas pajūryje, veiklą, pažangą ir perspektyvas.

 Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys atviras: ši pozicija – nebijantiems iššūkių, ji reikalauja erudicijos, lyderystės ir talento vienyti bei įkvėpti žmones bendram tikslui.

„Klaipėdos gydymo įstaigų konsolidaciją drąsiai galima vaidinti istoriniu įvykiu – pirmą kartą pajūryje apjungiamos tokio dydžio įstaigos, suformuojant aukščiausio lygio – universiteto – ligoninę. Neslėpsiu, vadovauti tokiai įstaigai – iššūkio vertas karjeros žingsnis, nes teks būti lyderiu ne tik 3 tūkst. darbuotojų kolektyvui, tačiau ir padėti pamatus vienam didžiausių sveikatos sektoriaus traukos centrų. Tai unikali galimybė suderinti ambicijas, gebėjimus ir darbą Lietuvai“, – sako ministras.

Pasak jo, naujajam KUL vadovui atsiveria daug įdomių vertingų galimybių, pavyzdžiui, prisidėti prie stipriausio kompetencijos centro Klaipėdos regione kūrimo, taip pat apjungti mediciną, mokslą ir studijas, kuriant inovacijas sveikatos sistemoje. Ne mažiau svarbus iššūkis yra sukurti Klaipėdos regiono sveikatos priežiūros įstaigų bendradarbiavimo platformą.

Kandidatai į vadovus privalo būti baigę sveikatos mokslų, socialinių mokslų, teisės arba verslo ir viešosios vadybos studijų krypčių grupės universitetines studijas, įgiję magistro kvalifikacinį laipsnį arba lygiavertę aukštojo mokslo kvalifikaciją. Be to, turėti sveikatos mokslų, socialinių mokslų, teisės arba verslo ir viešosios vadybos studijų krypčių grupės mokslo laipsnį ir pedagoginį vardą. Vienas iš nurodytų reikalavimų potencialiam KUL lyderiui – mokėti valstybinę kalbą pagal trečiąją valstybinės kalbos mokėjimo kategoriją.

Taip pat būsimasis vadovas privalo turėti ne mažesnę kaip 5 metų vadovaujamo darbo sveikatos priežiūros ir (arba) socialinių paslaugų, ir (arba) universitetinių studijų ir mokslo srityse patirtį, turi gebėti analizuoti, argumentuoti, pasižymėti komunikaciniais gebėjimais.

KUL vadovui(-ei) siūlomas atlyginimas – nuo 7529 eurų, neatskaičius mokesčių. Priklausomai nuo pasiektų rezultatų, vadovui gali būti skiriamos teisės aktuose nustatytos skatinimo priemonės.

Į vadovo pareigas bus priimama 5 metų kadencijai.

Konkursą organizuoja ir kandidatus vertina Sveikatos apsaugos ministerija. Kandidatai konkurso sąlygose nurodytus dokumentus per Valstybės tarnybos valdymo informacinę sistemą turi pateikti iki sausio 17 d. imtinai. Atrinkus vieną ar du geriausiai pasirodžiusius kandidatus į vadovo postą, jie kviečiami pokalbiui su Ministru, kuris ir priima sprendimą dėl tinkamiausio kandidato.

Detaliau apie paskelbtą konkursą, reikalavimus bei galimybes pretendentams, konkurso eigą rasite čia.

Savo veiklą 2023 m. sausio 2 d. pradėjusi KUL tampa viena didžiausių gydymo įstaigų Lietuvoje, teikiančia aukščiausio – tretinio – lygio medicinos paslaugas. Čia, vadovaujantis tarptautiniais standartais, teikiamos visų lygių asmens ir visuomenės sveikatos priežiūros paslaugos, kartu su Klaipėdos universitetu vykdomos trijų pakopų studijos, moksliniai tyrimai, ugdomi sveikatos priežiūros ir farmacijos specialistai, tobulinama jų kvalifikacija.

Ligoninės dalininkai – valstybė, kuriai atstovauja Sveikatos apsaugos ministerija, ir Klaipėdos universitetas. Įstaiga sukurta sujungus tris pajūrio gydymo įstaigas: Klaipėdos jūrininkų ligoninę, Klaipėdos universitetinę ligoninę ir Palangos reabilitacijos ligoninę.

Šiuo metu KUL laikinai vadovauja prof. Jonas Sąlyga.

SAM Komunikacijos skyriu

Atgal