Bendradarbiavimas su mokymo įstaigomis, studentų praktika, internatūra, rezidentūra

Klaipėdos universitetinėje ligoninėje teikiamos ne tik asmens sveikatos priežiūros paslaugos, bet ir vykdomi moksliniai tyrimai, vyksta studentų bei podiplominis gydytojų mokymas.

Įstaiga bendradarbiauja su šalies ir užsienio aukštosiomis mokyklomis, universitetais, yra sudariusi sutartis su sporto klubais ir kitomis įstaigomis bei organizacijomis, dalyvauja Europos Sąjungos, NATO organizuojamuose renginiuose, projektuose. 

Ligoninėje dirbantys medicinos mokslų, habilituoti daktarai, profesoriai ir docentai kartu su kitais įstaigos gydytojais bei slaugytojomis skaito paskaitas ir veda praktinius užsiėmimus Klaipėdos universiteto bei Klaipėdos kolegijos studentams, gydytojų ir slaugos specialistų tobulinimo kursuose, ruošia ir skaito pranešimus konferencijose.

Ligoninėje dirba 24 medicinos mokslų ir habilituoti daktarai ir 3 doktorantai.  Pagrindinės jų mokslinės veiklos temos yra sveikatos priežiūros paslaugų kokybė, sveikatos apsaugos sistemos organizacijų valdymas, rizikos, nepageidautinų įvykių  sveikatos priežiūros organizacijose valdymas;  vaisingumo sutrikimai, nėštumo terminą įtakojantys veiksniai; išsėtinės sklerozės epidemiologija, diagnostika ir gydymas; įgimtos širdies ligos, naujagimystės periodo kardiologija, sporto kardiologija; smegenų kraujagyslių neurochirurgija, neuroendoskopija, minimaliai invazinė neurochirurgija, kaukolės pamato chirurgija; kepenų ir kasos chirurgija; šiuolaikiniai neurochirurgijos diagnostikos ir gydymo metodai; reanimacija bei intensyvioji terapija; ginekologija; kraujagyslių chirurgija;  veido ir žandikaulių chirurgija; krūtinės chirurgija; vidaus ligų diagnostika ir gydymas; spindulinė terapija; LOR ligų diagnostika ir gydymas; insultų diagnostika ir gydymas; inkstų ligų diagnostika ir gydymas; medicinos fizika; pilvo chirurgija; endokrinologija; miego medicina.

Ligoninėje taip pat organizuojamos respublikinės bei tarptautinės konferencijos, ruošiami ir publikuojami moksliniai straipsniai šalies ir užsienio moksliniuose leidiniuose.

Klaipėdos universitetinė ligoninė yra Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto internatūros bei podiplominio gydytojų rengimo (rezidentūros) bazė. Ligoninėje rezidentūroje studijavo 97 įvairių 17 specialybių  studentai. Rezidentai ligoninėje dirba ir mokosi iki kelerių metų. Klaipėdos universitetinė ligoninė - daugiaprofilinė, todėl jauniems medikams yra sudarytos visos sąlygos semtis praktinių įgūdžių, gilintis į atskiras medicinos sritis, tobulinti įgūdžius. Nemaža dalis rezidentų ligoninėje praktinių įgūdžių semiasi jau ne vienerius metus. Būsimiems medikams čia sudarytos visos sąlygos įgyti tikros klinikinės praktikos.

FORMA LSMU studento prašymo forma papildomai praktikai