Naujienos

Radioterapijos skyrių papuošė medikės J. Juotkienės fotografijos

2021-12-22

Graži Klaipėdos universitetinės ligoninės medikų bendrystė ne tik siekiant geriausio bei efektyviausio gydymo savo pacientams, bet ir jiems kuriant malonią,  jaukią aplinką. Atsinaujinusį ligoninės Radioterapijos skyrių papuošė įstabios, pajūrio grožį atspindinčios bei ramybe, tikėjimu dvelkiančios gydytojos Jurgitos Juotkienės fotografijos ant drobės.

„Pasaulis yra gražus, jo dovanas fiksuoju vaizdais. Noriu, kad nuotraukose sustabdytą akimirkų žavesį išvydę žmonės įkvėptų ramybės, tikėjimo, vilties ir tiesiog jų akys pamatytų, o širdys įsileistų tą nuostabų pajūrio grožį. Labai džiaugiuosi, kad galėjau įgyvendinti Onkologijos departamento Radioterapijos ir branduolinės medicinos centro vadovės dr. Aistos Plieskienės idėją Radioterapijos skyrių papuošti pajūrio fragmentų fotografijomis ir prisidėti prie jaukios aplinkos kūrimo tiek pacientams, tiek darbuotojams“, - šypsodamasi pasakojo Galvos-kaklo chirurgijos departamento vadovė, akių ligų gydytoja Jurgita Juotkienė: „Su gydytoja A. Plieskiene aptarėme spalvų koloritą, galimus akcentus. Pirmiausia atsirinkome vieną nuotrauką iš mano anksčiau paruoštos parodos „52 jūros veidai“. Dar trys fotografijos gimė nuvykus prie mano mylimo pajūrio. Bangos, saulė, jūra – tai dalis mano laimės. Ją ir norėjau perteikti fiksuodama pajūrio vaizdus.“

Daugiau nei 20 metų medikės profesijai atsidavusi, kasdien dėl kitų galimybės matyti pasaulį kovojanti J. Juotkienė žavi ne tik savo profesionalumu atliekant itin sudėtingas akių operacijas, bet ir veiklumu, prasmingu ir įdomiu laisvalaikio leidimu, nuolatiniu tobulėjimu ir ieškojimu naujų patirčių. 

„Aš daug metų nardžiau ir vien tik nardyti man pasidarė nuobodoka, norėjosi dar ko nors. Galvojau, ką dar įmanoma veikti po vandeniu, – juk galima fotografuoti. Nusipirkau savo pirmąją „muilinę“ ir pradėjau. Vėliau rankose atsirado vis profesionalesnė įranga, augo susidomėjimas ir tobulėjimas fotografijoje. O dabar gimsta ir įvairūs fotoprojektai. Mėgaujuosi dalindamasi savo nuotraukomis su kitais, taip žmonėms parodydama tai, ko galbūt kasdienoje jie tiesiog nepastebi. Esu laiminga, kad galiu save realizuoti dirbdama mylimą darbą, o hobiuose atskleisti kūrybinį pradą, kurį, manau turime kiekvienas. Mėgstu nerti į naujas patirtis ir tikiu, kad dar laukia ne vienas  prasmingas iššūkis“, - posūkį į jau šešerius metus hobiu tapusią fotografiją prisiminė medikė.  

Akių ligų gydytojos nuotraukos kasdien džiugina virš 100 pacientų akis, kurie į Radioterapijos skyrių atvyksta konsultacijoms ir gydymui. 
Klaipėdos universitetinėje ligoninėje teikiamos aukščiausio lygio onkologinės pagalbos medicinos paslaugos. Ligoninėje atliekamos visos klinikinio profilio spindulinio gydymo procedūros, taikomos visos šiuolaikinės, pasaulines tendencijas atitinkančio kompleksinio gydymo galimybės. Todėl Vakarų Lietuvos gyventojams nereikia vykti radioterapijos procedūrų į kitas didžiąsias Lietuvos ligonines.
KUL gydomi sudėtingiausi onkologiniai susirgimai, turimos tam visos reikalingos sudėtingiausios ir pažangiausios diagnostinės technologijos. 

 

Atgal