Naujienos

Klaipėdos universitetinėje ligoninėje – reguliarūs susitikimai su įstaigoje veikiančių profesinių sąjungų atstovais

2022-10-14

Klaipėdos universitetinėje ligoninėje vyksta reguliarūs ligoninės vadovybės susitikimai ir bendradarbiavimas su Lietuvos gydytojų sąjungos Kretingos filialo Klaipėdos universitetinės ligoninės skyriaus, Klaipėdos universitetinės ligoninės slaugos ir jiems prilygintų specialistų profesinės sąjungos, Klaipėdos universitetinės ligoninės sveikatos apsaugos darbuotojų profesinės sąjungos atstovais. 

Pažymėtina, kad Lietuvos gydytojų sąjungos Kretingos filialo Klaipėdos universitetinės ligoninės skyrių (pirmininkas Vytautas Grykšas) atstovauja 111 įstaigos gydytojų, Klaipėdos universitetinės ligoninės slaugos ir jiems prilygintų specialistų profesinę sąjungą (pirmininkė Raimonda Medingienė) – 591 ligoninės slaugytojas, o Klaipėdos universitetinės ligoninės sveikatos apsaugos darbuotojų profesinę sąjungą (pirmininkas Dainius Burdulis) – 15 darbuotojų.

Šią savaitę vykusiame eiliniame profesinių sąjungų atstovų susitikime su ligoninės vyriausiuoju gydytoju prof. habil. dr. Vinsu Janušoniu aptarti darbuotojams aktualūs klausimai. Įstaigos vadovas informavo apie reorganizacijos ir būsimos Klaipėdos universiteto ligoninės steigimo procesus. 

Pusantrų metų pereinamuoju laikotarpiu Klaipėdos universitetinė ligoninė, Jūrininkų ligoninė ir Palangos reabilitacijos ligoninė veiks kaip Klaipėdos universiteto ligoninės filialai.

Ligoninių dalininkai Klaipėdos universitetas ir Sveikatos apsaugos ministerija patvirtino būsimos Klaipėdos universiteto ligoninės struktūrą, Klaipėdos universitetinės, Jūrininkų ir Palangos reabilitacijos ligoninių reorganizavimo sąlygas. Dokumentai perduoti Registrų centrui registracijai. Darbuotojai išsamiau su konkrečiomis sąlygomis bus supažindinti artimiausiu metu.

Profesinių sąjungų atstovai kėlė klausimą dėl darbuotojų įspėjimų apie darbo sąlygų ar pozicijos pasikeitimą. Pažymėtina, kad įspėti darbuotojus pagal LR Darbo kodeksą privaloma prieš keturis mėnesius, o Klaipėdos universiteto ligoninės numatoma steigimo data – sausio 1-oji. Ligoninės vyriausiasis gydytojas informavo, kad įspėjimo apie darbo sąlygų pasikeitimą klausimą kels Sveikatos apsaugos ministrui. 

Susitikimo su profesinių sąjungų atstovais metu aptarti ir kiti klausimai. Numatytas darbuotojų atlyginimų didinimas. Taip pat apžvelgta ir Covid-19 situacija, kuri yra stabili. Pastaruoju metu ligoninėje gydomi nuo 20 iki 30 koronavirusu sergančių pacientų. Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuje –  iki 5.

Atgal