Klaipėdos universiteto ligoninė ir Klaipėdos universiteto Sveikatos mokslų fakultetas
NĖŠČIŲJŲ PRIEŽIŪROS ASPEKTAI. PASLAUGŲ SPEKTRAS IR PRIEINAMUMAS KLAIPĖDOS UNIVERSITETO LIGONINĖJE
2025 05 29
15:00 – 15:50 Nėščiųjų anemija: poveikis mamai, vaisiui, naujagimiui. Gyd. Vaikų onkohematologė dr. Izolda Krivienė
15:50 – 16:20 Mastitas, kaip jo išvengti, šeimos gydytojo galimybių ribos mastito gydyme. Gyd. Krūtų chirurgė dr. Agnė Čižauskaitė
16:20 – 16:50 Nėščiųjų priežiūros metodikų skirtumai: Lietuvoje ir Skandinavijoje. Gyd. Akušeris ginekologas prof. dr. Linas Rovas
16:50 – 17:20 Ambulatorinių - stacionarinių akušerijos ir neonatologijos paslaugų spektras ir prieinamumas KUL Moters ir vaiko klinikoje. Gyd. Akušerė ginekologė Augusta Petrušaitė, gyd. Neonatologė Rūta Šuipienė
17:20 – 17:50 Ambulatorinių - stacionarinių ginekologijos paslaugų spektras ir prieinamumas KUL Moters ir vaiko klinikoje. Gyd. Akušeris ginekologas dr. Artūras Dobilas
17:50 – 18:20 Genetinių paslaugų akušerijai ir ginekologijai galimybės KUL. Gyd. Genetikė dr. Jūratė Gruodė
18:20 – 19:00 Diskusija: kaip pagerinti paslaugų prieinamumą KUL Moters ir vaiko klinikoje
Gyd. Akušeris ginekologas prof. dr. Linas Rovas, Gyd. Akušeris ginekologas dr. Artūras Dobilas, Gyd. Akušerė ginekologė Augusta Petrušaitė, gyd. Neonatologė Rūta Šuipienė
Konferencijos santrauka:
Konferencijoje bus pristatomi svarbiausi nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūros aspektai, aktualūs tiek šeimos gydytojams, tiek akušerijos, ginekologijos bei neonatologijos specialistams. Bus nagrinėjama nėščiųjų anemija – jos įtaka motinos, vaisiaus ir naujagimio sveikatai, diagnostikos ir gydymo ypatumai. Kitoje paskaitoje bus aptariama mastito prevencija ir gydymas, išskiriant situacijas, kuriose šeimos gydytojo galimybės ribotos, ir būtina specialisto konsultacija.
Didelis dėmesys skiriamas tarptautinių praktikų palyginimui – bus analizuojami nėščiųjų priežiūros metodikų skirtumai Lietuvoje ir Skandinavijos šalyse, pabrėžiant organizacinius modelius ir priežiūros efektyvumą. Tolimesnėse sesijose bus detaliai pristatytas KUL Moters ir vaiko klinikoje teikiamų paslaugų spektras: akušerinės, neonatologinės, ginekologinės bei genetinės pagalbos galimybės, jų prieinamumas ir organizavimas ambulatoriniame bei stacionariniame lygyje.
Baigiamojoje diskusijoje bus siekiama įvardyti esamus iššūkius ir pasiūlyti praktinius sprendimus, kaip gerinti moterų ir naujagimių sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą bei kokybę regione.
Konferencijos tikslas:
Aptarti nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūros aktualijas šeimos gydytojo bei antrinio ir tretinio lygio specialistų praktikoje, išryškinant klinikinių būklių valdymo, paslaugų prieinamumo ir tarptautinės patirties taikymo galimybes
Konferencijos uždaviniai:
- Įvertinti nėščiųjų anemijos poveikį motinos, vaisiaus ir naujagimio sveikatai bei aptarti jos diagnostikos ir gydymo principus.
- Apžvelgti mastito prevencijos ir gydymo taktiką, išskiriant šeimos gydytojo kompetencijos ribas ir siuntimo indikacijas.
- Palyginti nėščiųjų priežiūros metodikas Lietuvoje ir Skandinavijos šalyse, analizuojant organizacinius ir klinikinius skirtumus.
- Susipažinti su KUL Moters ir vaiko klinikoje teikiamų akušerijos, ginekologijos, neonatologijos ir genetinių paslaugų spektru bei jų prieinamumo aspektais.
- Diskutuoti apie praktinius būdus, kaip pagerinti akušerinių ir ginekologinių paslaugų kokybę ir pasiekiamumą regione.
Gebėjimai, kurie bus įgyti konferencijos metu:
- Gebėjimas atpažinti ir valdyti dažniausias nėščiųjų komplikacijas (anemija, mastitas) bei tinkamai organizuoti jų priežiūrą pirminiame lygmenyje.
- Mokėjimas diferencijuoti situacijas, kai būtina siųsti pacientę aukštesnio lygio specialisto konsultacijai.
- Supratimas apie skirtingų sveikatos priežiūros sistemų taikomus nėščiųjų priežiūros modelius ir jų praktinį pritaikymą.
- Žinios apie akušerijos, ginekologijos, neonatologijos ir genetinių paslaugų organizavimą ir teikimą tretinio lygio įstaigoje.
- Gebėjimas įsitraukti į diskusijas dėl paslaugų prieinamumo gerinimo ir tarpsektorinio bendradarbiavimo stiprinimo.