Suformuota KUL Reabilitacijos centro komanda

2024 12 03
Suformuota KUL Reabilitacijos centro komanda

Klaipėdos universiteto ligoninės (KUL) Reabilitacijos centre suformuota nauja ir veržli komanda. Stacionarinės ir ambulatorinės reabilitacijos paslaugas teikia fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojai Šarūnas Dabravalskis, Gabija Pečiulė, Ramunė Valantiejūtė ir Goda Camille Mickeviciute.

„Siekiame dar labiau gerinti reabilitacijos paslaugas, orientuojantis į naujausias medicinos tendencijas, mokslo pažangą ir pacientų poreikius. Žvelgiame nauju kampu, diskutuojame  ir kartu ieškome geriausių sprendimų pacientams. Ypatingą dėmesį skiriame neurologinėmis, kardiologinėmis ligomis bei judamojo - atramos aparato sutrikimais sergančių pacientų reabilitacijai. Planuojame dar labiau plėsti ambulatorinės reabilitacijos paslaugų apimtį,“ – sakė centro l.e.p. vadovas Š. Dabravalskis. Jis specializuojasi gydant judamojo - atramos aparato sutrikimus, yra baigęs „Maitland“ šiuolaikinės manualinės terapijos kursą. Specialistas turi spektrą spektrą žinių ir įgūdžių, kaip gydyti įvairius griaučių-raumenų sistemos sutrikimus, kombinuojant manualinę terapiją su pratimais, neurodinamika ir paciento edukacija. Iki šiol Š. Dabravalskis dirbo buvusiose Palangos reabilitacijos ir Klaipėdos universitetinėje ligoninėse.

G.Pečiulė specializuojasi teikiant reabilitacijos paslaugas neurologinėmis ligomis sergantiems pacientams.

„Ypač didelį profesinį pasitenkinimą jaučiu dirbant su sunkių būklių pacientais. Pasitelkiu šiuolaikinės medicinos įrankius, pavyzdžiui, žmonėms, patyrusiems galvos smegenų insultą, spastiškumo gydymui, padeda botulino toksino injekcijos“, – kalbėjo specialistė. Ji fizinės medicinos ir reabilitacijos rezidentūrą baigė Lietuvos sveikatos mokslų universitete ir anksčiau dirbo Kauno klinikose.

R. Valantiejūtė žinias ir patirtį telkia ambulatorinei reabilitacijai. Pasak jos, ši sritis apima itin platų paslaugų spektrą, leidžiantį pritaikyti individualius sprendimus kiekvieno paciento poreikiams. Ji akcentuoja, kad ambulatorinė reabilitacija yra svarbi ne tik grįžtant į įprastą gyvenimo ritmą po traumų ar ligų, bet ir užkertant kelią lėtinių būklių blogėjimui. Specialistė fizinės medicinos ir reabilitacijos rezidentūros studijas baigė Vilniaus universitete, anksčiau dirbo Panevėžio fizinės medicinos ir reabilitacijos centre.

G. C. Mickeviciute fizinės medicinos ir reabilitacijos rezidentūros studijas baigė Vilniaus universitete, o siekdama gilinti savo kompetencijas, gydytoja stažavosi Švedijoje (Karolinskos Neuromokslų Institute) bei Austrijos reabilitacijos klinikose. Mokslinės praktikos metu ji aktyviai dalyvavo dirbant su pacientais, sergančiais įvairiomis neurologinėmis ligomis tokiomis kaip išsėtine skleroze, CSF-leukoencefalopatija bei dalyvavo tyrimuose, susijusiuose su šiomis genetiškai paveldimomis neurologinėmis ligomis. Austrijoje susipažino su įvairiais reabilitacijos metodais dirbant su pacientais sergančiais Reumatoidiniu artritu, ankiloziniu spondiloartritu, sarkopenija bei kitomis judamojo atramos profilio ligomis. Gydytoja sako, kad reabilitacija – tai kelias į geresnę pacientų gyvenimo kokybę, padedant žmogui atstatyti, palaikyti ar kompensuoti prarastas funkcijas. „Mano tikslas – derinti klinikinį darbą su moksliniais tyrimais, kuriuos matau kaip svarbią KUL plėtros kryptį. Mokslas ir inovacijos suteikia mums naujas galimybes atrasti efektyviausius gydymo metodus,“ – dalijasi gydytoja.

KUL Komunikacijos tarnyba

Prenumeruoti naujienlaiškį