Su tarptautiniu ekspertu KUL tobulins operacinių darbą

2024 04 15
Su tarptautiniu ekspertu KUL tobulins operacinių darbą

Klaipėdos universiteto ligoninė (KUL) ieško sprendimų, kaip trumpinti eiles ne tik gydytojų konsultacijoms, bet ir operacijoms. Siekdama maksimaliai išnaudoti operacines bei gerinti su jų veikla susijusį darbo organizavimą, įstaiga pasitelkė tarptautinę eksperto patirtį sukaupusį profesionalą iš Jungtinės Karalystės Rytį Kalinauską. Jau kurį laiką jis gilinasi į KUL vykstančius procesus, o šią savaitę lankosi įstaigoje, kur su medikais dalijasi žiniomis ir gerąja praktika.

„Baigiau medicinos studijas Lietuvoje ir sveikatos vadybos studijas Anglijoje. Save realizuoju identifikuojant bei sprendžiant sveikatos sektoriaus iššūkius. Šiuo metu einu Vakarų Hertfordšyro ligoninės direktoriaus strategijai pareigas. Esu atsakingas už ilgalaikį ir sistemišką planavimą. Analizuoju fundamentalius, sudėtingus klausimus ir priimu strateginius sprendimus, kurie leidžia komandai dirbti efektyviau ir geriau“, – apie savo patirtį ir kompetencijas pasakoja R.Kalinauskas.

Susidoroti su vadybos iššūkiais jis, kaip konsultantas, padeda ir kitoms Anglijos ligoninėms, dirba projektų vadovu Vilniaus universiteto Santaros klinikose, jau daugiau nei keturis mėnesius konsultuoja KUL operacinių komandą.

Operacinė yra pati brangiausia ligoninės struktūra. Jos veiklos optimizavimas visų pirma yra labai svarbus pacientams, kad jiems laiku ir greičiau būtų suteikta paslauga, trumpėtų eilės operacijoms. Efektyviai sudėlioti procesai leidžia didesniam pacientų skaičiui suteikti planines paslaugas ir užtikrinti geresnę, patogesnę ir sklandesnę jų patirtį ligoninėje“, – išskirtinę operacinių svarbą ligoninėje akcentuoja KUL generalinis direktorius dr. Audrius Šimaitis.

Tai svarbu ne tik pacientams, bet ir patiems medikams, kad jie galėtų dirbti sklandžiai, nuspėjamai ir tvariai.

Įstaigai operacinių veiklos optimizavimas teikia ir nemažą finansinę pridėtinę vertę, nes ne tik geriau išnaudojami finansiniai resursai, bet ir generuojama daugiau lėšų.

R.Kalinauskas sako, kad didžiausias iššūkis visose gydymo įstaigose – išankstinis procedūrų planavimas. Norint efektyviau planuoti, būtina gilintis į duomenis, visiems komandos nariams įsitraukti į jų analizę, aktyviai diskutuoti su kolegomis ir kartu priimti geriausius sprendimus.

„Labai svarbu gebėti pasidalinti informacija, standartizuoti procedūras, kuo geriau išnaudoti ribotus žmogiškuosius išteklius. Esminė žinutė – operacinėje kiekviena minutė turi būti išnaudota efektyviai. Anglijos ligoninėse medikai jau išmokę planuotis, padaryti „daugiau su mažiau”“, – įžvalgomis dalijosi ekspertas.

Vertindamas KUL dabartį ir perspektyvą R.Kalinauskas sakė manąs, jog ligoninė žengia teisinga kryptimi.

„Šioje gydymo įstaigoje viskas juda paslaugų konsolidacijos link. Tokia geroji praktika taikoma ir užsienio šalių sveikatos sektoriuje. Ne vieną mėnesį analizavau KUL operacinių darbą ir duomenis. Galima pasidžiaugti, kad kai kuriuose ligoninės padaliniuose procesai jau dabar puikiai sudėlioti ir funkcionuojantys. Darbuotojai patenkinti darbo aplinka bei rezultatais. Sieksime, kad tokie sėkmingi pavyzdžiai pasklistų po visą įstaigą ir komandos dirbtų glaudžiau“, – sakė R.Kalinauskas, pasak kurio ligoninė turi didelį potencialą, tereikia jį kryptingai ir teisingai išnaudoti.

KUL Komunikacijos tarnyba

Prenumeruoti naujienlaiškį