Klaipėdos universiteto ligoninėje (KUL) lapkričio 8 dieną buvo nustatytas tymų atvejis ligoninės darbuotojui, kuris buvo hospitalizuotas Infekcinių ligų klinikoje. Šiandien, lapkričio 11 d. pacientas išleistas gydytis ambulatoriškai.
KUL tymų protrūkio nėra. Kol kas daugiau darbuotojų, kurie jaustų tymams būdingus simptomus ar turėtų nedarbingumą dėl susirgimo tymais, nėra, tačiau situacija ir toliau atidžiai stebima.
„Gavus informaciją apie nustatytą ligos atvejį, ligoninė operatyviai reagavo į šią situaciją: nedelsiant buvo informuoti darbuotojai, turėję kontaktą su susirgusiu asmeniu, jiems pateiktos profilaktikos rekomendacijos, buvo atlikta patalpų dezinfekcija, apie nustatytą ligos atvejį informacija pateikta Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui. Buvo imtasi Sveikatos apsaugos ministerijos ir Nacionalinio visuomenės sveikatos centro rekomenduojamų tymų profilaktikos priemonių. Darbuotojams rekomenduotas skiepijimas kombinuota tymų, epideminio parotito, raudonukės vakcina, sąlytį turėjusiems asmenims nurodyta stebėti savo sveikatą vidutiniškai 10 dienų po turėto kontakto, ir pasireiškus bet kokiems sveikatos sutrikimams, kurie būdingi tymams, nedelsiant kreiptis į KUL Infekcinių ir odos ligų kliniką arba savo šeimos gydytoją“– sakė KUL l.e.p. Infekcijų kontrolės tarnybos vadovė Raminta Mitkuvienė.
Pacientų, kurie nurodytu laikotarpiu hospitalizuoti KUL ir galimai turėjo kontaktą su sergančiu darbuotoju, sveikatos būklės stebimos.
Ligoninė taip pat atkreipia pacientų, kurie lankėsi KUL Skubios medicinos pagalbos skyriuje lapkričio 7-8 dienomis – nuo 20 val. iki 8 val. (Bangos korpuse, Liepojos g. 41) ir lapkričio 5 dieną – nuo 9 val. iki 21 val. (Jūros korpuse, Liepojos g. 45) stebėti savo sveikatą iki 21 dienos po vizito.
Pasireiškus bet kokiems tymų simptomams, prašome nedelsiant kreiptis į KUL Infekcinių ir odos ligų kliniką ar savo šeimos gydytoją.
Primename, kad pirmasis tymų simptomas – karščiavimas (38–39 °C), vėliau išsivysto konjunktyvitas (akių junginės uždegimas), sloga, kosulys, 3-7 ligos dieną įprastai išberia, tačiau neniežti. Pirmieji bėrimo elementai atsiranda ausų, veido, kaklo srityje.
Tymai – užkrečiama virusinė liga, kuri gali būti kontroliuojama vakcinomis. Nors priemonių nuo jos apsisaugoti yra, pastaruoju metu ši liga laikas nuo laiko pakliūva į medikų akiratį.
Šiais metais Klaipėdos universiteto ligoninėje buvo hospitalizuoti 5 pacientai, kuriems nustatyti tymai.
KUL Komunikacijos tarnyba
Prenumeruoti naujienlaiškį
Susisiekite
Mūsų svetainė naudoja slapukus (angl. cookies). Šie slapukai naudojami statistikos ir rinkodaros tikslais.
Jei Jūs sutinkate, kad šiems tikslams būtų naudojami slapukai, spauskite „Sutinku“ ir toliau naudokitės svetaine.
Kad veiktų užklausos forma, naudojame sistemą „Google ReCaptcha“, kuri padeda atskirti jus nuo interneto robotų, kurie siunčia brukalus (angl. spam) ir panašaus tipo informaciją.
Taigi, kad šios užklausos forma užtikrintai veiktų, jūs turite pažymėti „Sutinku su našumo slapukais“.