
Klaipėdos universiteto ligoninė (KUL) plečia teikiamų paslaugų spektrą – nuo šiol pacientams, patyrusiems galvos smegenų insultą ar galvos traumą, siūloma pažangi spastiškumo gydymo galimybė taikant botulino toksino injekcijas. Šis gydymo metodas padeda sumažinti raumenų įsitempimą, skausmą, gerina judesių laisvę bei bendrą gyvenimo kokybę. Injekcijos atliekamos preciziškai – naudojant ultragarso kontrolę.
Insultas yra viena dažniausių ilgalaikės negalios priežasčių Vakarų pasaulyje. Vienas iš jo padarinių – galūnių paralyžius, dažnai lydimas spastiškumo. Statistika rodo, kad per pirmuosius tris mėnesius po insulto spastiškumas išsivysto maždaug 25 proc. pacientų, o po trijų mėnesių šis skaičius išauga net iki 42 proc.
„Subūrėme tarpdisciplininę fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojų bei neurologų komandą, kad galėtume taikyti šiuolaikinius, efektyvius gydymo metodus pacientams, kenčiantiems nuo spastiškumo. Botulino toksino injekcijos atliekamos naudojant ultragarso kontrolę, o jų poveikis paremtas ilgalaikiu raumenų įsitempimą sukeliančio nervinio impulso blokavimu. Injekcijos ypač efektyvios veiksmingos gydant plaštakos pirštų, riešo, alkūnės lenkiamuosius raumenis – poveikis pasireiškia per kelias dienas ir išlieka kelis mėnesius“, – pasakoja KUL Reabilitacijos centro vadovas Šarūnas Dabravalskis.
Pasak gydytojo, spastiškumą svarbu pradėti gydyti kuo anksčiau. Negydoma būklė gali progresuoti – raumenys silpsta, vystosi kontraktūros, o tai apsunkina ne tik paciento, bet ir jo artimųjų kasdienybę. Prireikia daugiau slaugos, pagalbos atliekant įprastus veiksmus.
„Spastiškumas – tai būklė, kai paralyžuotas raumuo tampa įtemptas, jautrus tempimui ir priešinas judesiui. Dėl to galūnės įgauna nenatūralią padėtį – ranka dažnai sulenkta ir pritraukta prie kūno, pirštai suspausti, o koja – tiesi, nelanksti, su deformuota pėda. Tokie pakitimai trukdo vaikščioti, atlikti higienos veiksmus, net laikyti daiktus rankose“, – aiškino Š. Dabravalskis.
Registruotis botulino toksino injekcijoms dėl spastiškumo galima tel. +370 670 17849. Reikalingas šeimos gydytojo siuntimas neurologo arba fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojo konsultacijai. Gydymas atliekamas dienos stacionare, po kurio gali būti paskirta ambulatorinė reabilitacija. Injekcijos dažniausiai kartojamos kas tris mėnesius.
KUL Komunikacijos tarnyba