Sustiprėjo Klaipėdos universiteto ligoninės (KUL) Psichiatrijos klinikos Švėkšnoje komanda. Prie jos prisijungė du aukštos kvalifikacijos ir ilgametę patirtį turintys specialistai gydytojas psichiatras Darius Ereminas ir medicinos psichologė Diana Ereminienė.
Pasak jų, galimybė prisijungti prie KUL Psichiatrijos klinikos– džiuginantis sprendimas, nes darbas čia leidžia visapusiškai įsitraukti į pacientų sveikimo procesą.
„Stacionaras – tai vieta, kur matai žmogaus sveikimo procesą ir rezultatą iš arti. Psichiatrija nėra vien tikslus mokslas. Tai – subtilus derinys tarp medicinos ir meno. Pagrindinis įrankis – empatija ir pokalbis su žmogumi. Labai svarbu rasti, kaip prieiti prie paciento, jausti ką ir kaip klausti, kaip pelnyti jo pasitikėjimą. Tik tuomet, kai žmogus pasitikės specialistu jis norės gydytis ir prasidės realus pokytis. Betarpiškas ryšys su pacientu yra labai svarbus. Visą gydymo laikotarpį kertinė ašis yra bendradarbiavimas tarp gydytojo ir paciento. Žinias, patirtį sutelksime tam, kad dar labiau gerintume psichiatrijos paslaugas KUL,“ – dalijasi D. Ereminas.
Jam antrino ir D. Eremienė.
„Ne vien vaistai gydo. Žodis, pokalbis, savęs pažinimas ir analizė – tai svarbūs gijimo elementai. Pacientai dažnai sako, kad pasikalbėjimas, individuali konsultacija ar grupės užsiėmimas suteikia lengvumo pojūtį ir padeda kitaip pažvelgti į savo situaciją,“ – teigė psichologė.
Ji taip pat pabrėžia kūrybiškumo svarbą: dailės terapija, emocinės išvykos ir savęs pažinimo užsiėmimai leidžia pacientams atrasti naujas įžvalgas.
„Mano tikslas – būti šalia tada, kai reikia. Labai vertinu kiekvieną pacientą ir dirbu lanksčiai, kad jie visada gautų psichologinę pagalbą. Matyti žmogų, kuris pradeda sveiki, gyventi lengviau – tai mūsų darbo prasmė“, - kalbėjo medikė.
Prisijungę prie KUL Psichiatrijos klinikos komandos, specialistai pastebi teigiamas tendencijas visuomenėje. Pasak jų, žmonės vis dažniau kreipiasi pagalbos anksčiau, nebelaukdami sunkiausių būklių.
„Žmonės nebenori kentėti. Jie ieško pagalbos, o tai leidžia pasiekti geresnių gydymo rezultatų. Sunkių, užleistų formų matome vis mažiau,“ – dalijosi Darius.
Diana Eremienė tiki, kad žodis ir savęs pažinimas yra tokie pat svarbūs kaip ir vaistai. Psichoterapija – tai kelias į žmogaus gilumą, padedantis suprasti problemas, rasti sprendimus ir matyti gyvenimo kryptį.
„Ne vien vaistai gydo. Žodis, pokalbis, analizė – tai svarbūs gijimo elementai. Pacientai dažnai sako, kad pasikalbėjimas ar grupės užsiėmimas suteikia lengvumo pojūtį ir padeda kitaip pažvelgti į savo situaciją,“ – teigia psichologė.
Abu specialistai yra sukaupę ilgametę patirtį gydant ir konsultuojant pacientus, sergančius psichikos sutrikimais. Anksčiau jei dirbo Mažeikių ligoninėje ir privačiame sektoriuje.
KUL Komunikacijos tarnyba