Klaipėdos universiteto ligoninės (KUL) oftalmologės Jurgita Kazlauskaitė ir Milda Trumpickienė dalyvavo „EURETINA" kongrese, vykusiame Barselonoje. Jame ekspertai pristatė naujoves tinklainės gydyme ir tyrimuose. Kongrese dalyvavo daugiau nei 8000 dalyvių, todėl tai tapo vienu didžiausių tinklainės medicinos renginių pasaulyje.
Kaip pasakojo KUL medikės, kongrese pateikti klinikinių studijų ir realaus gyvenimo rezultatai su naujausiais vaistais tinklainės ligoms gydyti. Pagrindinė problema – šiuo metu naudojamų vaistų trumpas veikimas, pacientai užplūsta klinikas kas 4 – 8 savaitės. Pacientų skaičius, ilgėjant gyvenimo trukmei didėja, tuo pačiu didėja krūvis akių ligų klinikoms ir visai sveikatos apsaugos sistemai, todėl ieškoma naujų vaistų ar jų įvedimo būdų, kurie padėtų pasiekti norimus rezultatus ir veikų ilgiau.
„Šiuo metu gydymui naudojamų Kraujagyslių endotelio augimo faktoių inhibitorių (anti KEAF) gydymo ir naujų ilgalaikio šių vaistų įvedimo į akis sistemų, tokių kaip vaistų tiekimo portinė sistema, pristatymas buvo vienas iš svarbiausių diskusijų temų. Šios naujovės siekia sumažinti pacientams, turintiems lėtines tinklainės ligas, injekcijų dažnį, taip pagerinant jų gyvenimo kokybę.
Vienas iš naujausių pažangių vaistų – bispecifinis antikūnas, kuris suriša tiek kraujagyslių endotelio augimo faktorius, tiek angiopoetiną 2, rodo didelį potencialą gydant tokius sutrikimus kaip neovaskulinė su amžiumi susijusi geltonosios dėmės degeneracija (nAMD) ir diabetinė geltonosios dėmės edema (DME). Realios praktikos pacientų duomenys iš VOYAGER tyrimo parodė, kad regėjimo aštrumas ir tinklainės storis žymiai pagerėjo, todėl šis gydymas yra perspektyvus ilgalaikiams rezultatams su mažesniu procedūrų skaičiumi. Šis vaistas registruotas ir Lietuvoje, labai laukiame, kada bus priimti atsakingų institucijų sprendimai dėl jo kompensacijos ir galėsime jį naudoti gydymui", – pasakojo J. Kazlauskaitė.
Kongrese daug dėmesio skirta naujoms genų terapijoms, taikomoms tiek paveldimoms, tiek degeneracinėms tinklainės ligoms gydyti. Pristatytos klinikinės studijos ir klinikiniai atvejai diagnozuojant, difernciijuojant, gydant tinklainės uždegimus, auglius, kraujagyslinę patologiją. Apžvelgtos naujos vaizdavimo technologijoms, kurios palengvina diagnostiką ir stebėjimą. Šios technologijos suteikia galimybę teikti tikslesnę ir individualizuotą priežiūrą pacientams.
Nuo 2021 metų gydytojos oftalmologės J. Kazlauskaitės iniciatyva, KUL atliekamos tinklainės degeneracinių ligų gydymo pasaulinės klinikinės studijos, kurių metu pacientai turi galimybę gauti naujausius vaistus. Pacientai kruopščiai atrenkami atliekant daugybę tyrimų, kurių rezultatus apibendrina tarptautiniai vertintojai. Vaizdų apdorojimui, lyginimui reikalingos aukšto lygio naujausios technologijos.
„Džiaugiamės, kad ligoninės administracija pritaria tinklainės ligų, kurios yra viena iš didžiausių aklumą sukleiančių būklių vyresniame amžiuje, tyrimo ir gydymo vystymui", - pridūrė J. Kazlauskaitė.
Šiame renginyje buvo pabrėžtas glaudus bendradarbiavimas tarp gydytojų, mokslininkų ir pramonės, siekiant toliau plėsti tinklainės gydymo ribas. KUL medikės džiaugiasi galėdamos pabendrauti, padiskutuoti, pasidalinti informacija su kolegomis iš kitų šalių bei pritaikyti tinklainės ligų tyrimo bei gydymo najoves savo pacientams.
KUL Komunikacijos tarnyba
Prenumeruoti naujienlaiškį
Susisiekite
Mūsų svetainė naudoja slapukus (angl. cookies). Šie slapukai naudojami statistikos ir rinkodaros tikslais.
Jei Jūs sutinkate, kad šiems tikslams būtų naudojami slapukai, spauskite „Sutinku“ ir toliau naudokitės svetaine.
Kad veiktų užklausos forma, naudojame sistemą „Google ReCaptcha“, kuri padeda atskirti jus nuo interneto robotų, kurie siunčia brukalus (angl. spam) ir panašaus tipo informaciją.
Taigi, kad šios užklausos forma užtikrintai veiktų, jūs turite pažymėti „Sutinku su našumo slapukais“.