Klaipėdos universiteto ligoninės (KUL) gydytojos oftalmolgės Jurgita Kazlauskaité ir Snaigūnė Jasinskienė dalyvavo multidsciplinineje konferencijoje „Lėtinių ligų gydymo aktualijos vyresniame amžiuje". Čia specialistai aptarė dažniausiai pasireiškiančias būkles – kardiovaskulinės sistemos ligas, anemiją, mitybos sutrikimus bei mitybos būklės, jų vertinimas bei korekcijos, nervų sistemos ir judamojo aparato ligas, pėdų priežiūros svarbą bei ypatumai. KUL medikė J. Kazlauskaitė su kolegomis dalijosi įžvalgomis apie amžinės geltonosios dėmės degeneracijos (AGDD) sąsajas su sisteminėmis ligomis – tokiomis kaip hipertenzinė liga, cukrinis diabetas, onkologiniai susirgimai ir neuro degeneraciniai susirgimai. "Nors tik 10 proc. sergančiųjų AGDD pasireiskia ūmiai, staigiu matymo sutrikimu ir yra vadinama šlapiąja arba neovaskuline amžine geltonosios dėmės degeneracija. Dažnai pacientui greta akių paktimų, konstatuojama padidėjęs kraujospūdis, paūmėjęs onkologinis procesas ar kitų sisteminių ligų paūmėjimas. Neovaskulinė arba šlapioji AGDD pasireiškia, kai susiformuoja naujadorės kraujagyslės po tinklaine esančiame kraujagysliniame dangale, vadinamame gyslaine. Šį procesą skatina įvairių būklių – kai organizme trūksta deguonies sergant kardiovaskulinėmis, plaučių, endokrininėmis ir kitomis ligomis, metu išsiskiriantys kraujagyslių endotelio augimo faktoriai, todėl ir gydymas nukreiptas į šių faktorių blokavimą", – sako specialistė.
Pasak jos, vaistai blokuojantys kraujagyslių endotelio augimo faktorius suleidžiami į akies vidų – vadinamą stiklakūniu. Gydymas pradedamas suleidžiant tris injekcijas kas mėnesį ir toliau tęsiamas gydytojo paskirtais periodais iki liga stabilizuojasi. Gydymo efektyvumui pasiekti labai svarbu, kad pacientas laiku atvyktų gydymui ir pagal galimybes sureguliuotų gretutines ligas. Todėl labai svarbus bendradarbiavimas su šeimos gydytojais ir kitų specialybių gydytojais.
Prenumeruoti naujienlaiškį
Mūsų svetainė naudoja slapukus (angl. cookies). Šie slapukai naudojami statistikos ir rinkodaros tikslais.
Jei Jūs sutinkate, kad šiems tikslams būtų naudojami slapukai, spauskite „Sutinku“ ir toliau naudokitės svetaine.
Kad veiktų užklausos forma, naudojame sistemą „Google ReCaptcha“, kuri padeda atskirti jus nuo interneto robotų, kurie siunčia brukalus (angl. spam) ir panašaus tipo informaciją.
Taigi, kad šios užklausos forma užtikrintai veiktų, jūs turite pažymėti „Sutinku su našumo slapukais“.