Klaipėdos universiteto ligoninės (KUL) Akušerijos centro vadove tapo Augusta Petrušaitė. Ji laimėjo viešąjį konkursą penkerių metų kadencijai.
Centro vadovė profesinį kelią pradėjo ir vystė Klaipėdos universiteto ligoninėje.
„Džiaugiuosi galėdama savo jėgas, žinias ir patirtį sutelkti vystant stiprų, pažangų, pacienčių poreikius atliepiantį Akušerijos centrą Vakarų Lietuvoje. Kartu su komanda siekiame teikti aukščiausios kokybės bei pasaulinio lygio standartus atitinkančias paslaugas ir plėsti jų apimtis. Tikiu, kad užsibrėžtiems tikslams įgyvendinti pasitarnaus mano įvairialypė patirtis, idėjos, entuziazmas, puoselėjamos profesinės ir asmeninės vertybės, drąsa bei ryžtas. Man rūpi, kad ligoninėje būsimos mamos gautų ne tik visą reikiamą pagalbą – nuo įsiklausymo iki aukščiausio profesionalumo reikalaujančių tyrimų ar operacijos, bet ir jaustųsi maksimaliai ramios bei saugios“, – sakė A. Petrušaitė.
Pasak centro vadovės, numatoma auginti ne tik ambulatorines paslaugas, bet ir plėsti dienos stacionaro veiklą.
„Bendradarbiaujame su kolegomis endokrinologais, kardiologais, genetikais ir kitų sričių specialistais. Pacientėms siūlome sertifikuotos žindymo specialistės, medicinos psichologo konsultacijas. Esame aktyviai įsitraukę į naujos kartos akušerių rengimą, glaudžiai bendradarbiaujame su Klaipėdos valstybine kolegija ir nekantraudami laukiame pirmosios akušerių laidos Akušerijos centre“, – kalbėjo vadovė.
Jos teigimu, Akušerijos centro vizija – nepertraukiama moters, vaiko ir visos šeimos fizinės ir psichinės sveikatos priežiūra įvairiais moters reprodukcinio gyvenimo tarpsniais – planuojant nėštumą, viso nėštumo metu bei ankstyvuoju bei vėlyvuoju pogimdyminiu laikotarpiu.
„Labai svarbu pagarbus bendravimas su pacientėmis ir jų artimaisiais, aiški komunikacija, atsakymai į visus rūpimus klausimus. Siekiame dalintis žiniomis, būti pirmuoju patikimos informacijos šaltiniu, todėl tęsime pacienčių ir jų artimųjų pasiruošimo tėvystei mokymus“, – sakė vadovė.
Pasak jos, centre taip pat bus daug skiriama vystant mokslinę ir pedagoginę veiklą. KUL komanda aktyviai sieks padėti Lietuvos aukštosioms mokykloms rengti akušerius, slaugytojus, visuomenės sveikatos specialistus, dalyvauti mentorystės programose.
„Norime pritraukti gydytojus rezidentus, inicijuoti savarankiškos Akušerijos ir ginekologijos rezidentūros bazės kūrimą. Esu įsitikinusi, kad stipriai profesionalų komandai labai svarbus nuolatinis mokymasis ir tobulėjimas ne tik Lietuvoje organizuojamuose kursuose ar konferencijose, bet ir užsienio šalyse, siekiant pačių naujausių žinių ir metodikų taikymo. Tad nuolatos skatinsiu personalo mokymąsi ir kompetencijų stiprinimą“, – dalijosi vadovė.
Jos teigimu, demokratiškas, atviras, nuoširdus, pasitikėjimą skatinantis bendravimas, nuomonių išklausymas, komandinio darbo principų taikymas, užduočių delegavimas, savarankiškumo skatinimas – tai yra pagrindiniai veiklos organizavimo principai, kuriais A. Petrušaitė remsis vadovaudama KUL Akušerijos centrui.
Vadovė iki šiol dirbo gydytoja akušere ginekologe KUL, ėjo Akušerijos paslaugų kokybės konsultantės pareigas, atstovavo ligoninei Akreditavimo tarnybos komisijos, Pacientų žalos atlyginimo posėdžiuose. Medikė taip pat yra Lietuvos Akušerių ginekologų draugijos Klaipėdos krašto valdybos ir Lietuvos SAM Perinatologijos komiteto narė, dalyvavo formuojant ir priimant sprendimus dėl tolimesnės Lietuvos nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos politikos. Ji yra Lietuvos Studijų Kokybės Vertinimo Centro studijų programų vertinimo ekspertė, dėsto ir padeda ruošti naujos kartos savarankiškas akušeres Klaipėdos valstybinėje kolegijoje ir puoselėja tarptautinį akušerių identitetą.
KUL Komunikacijos tarnyba