Klaipėdoje gimusiems ankstukams – medikų ir geradarių rūpestis

2023 10 24
Klaipėdoje gimusiems ankstukams – medikų ir geradarių rūpestis

Į Klaipėdos universiteto ligoninės (KUL) Neonatologijos centrą patenkantiems patiems silpniausiems, per anksti pasaulį išvystantiems kūdikiams, svarbu ne tik profesionali medikų priežiūra, bet ir tam reikalinga įranga. Jos arsenalas pasipildė dar vienu, inovatyviu inkubatoriumi, kuris padės sekti bei palaikyti svarbiausias naujagimio gyvybines funkcijas. Jį ligoninei padovanojo asociacija „Neišnešiotukas”.

„Neišnešiotukai neturi susiformavusio riebalinio sluoksnio, tad pagrindinė inkubatoriaus funkcija – užtikrinti tinkamą šilumos ir drėgmės kiekį vaikeliui. Nauja moderni įranga leis stebėti reikšmingus rodiklius ir padės naujagimiui sukurti pojūtį lyg jis augtų mamos pilvelyje. Priklausomai nuo to, kaip anksti gimė mažylis, inkubatoriuje jis gali praleisti nuo kelių dienų iki kelių savaičių, o sudėtingesniais atvejais – mėnesių“, – sakė KUL Neonatologijos centro vadovė Albina Bulaukienė.

Pasak specialistės, KUL per metus gimsta apie 150 neišnešiotukų, kurie sveria ne daugiau nei 2,5 kg.

Neišnešiotų naujagimių asociacijos „Neišnešiotukas“ ir nacionalinės iniciatyvos „Auginu Lietuvą” atstovės Asta Speičytė-Radzevičienė, Jolanta Grigorjevienė ir Veronika Valančienė džiaugėsi, kad bendradarbiavimas su KUL padės dar stipriau palaikyti silpniausiuosius jų gyvenimo kovoje.

„Jaučiame Klaipėdos universiteto ligoninės komandos veržlumą, palaikymą,norą kartu kurti ir skleisti gėrį bei šilumą. Tikime, kad ši bendrystė svariai prisidės prie Vakarų Lietuvos neišnešiotų bei sergančių kūdikių šeimų palaikymo, kad kartu galėsime padėti joms įveikti kylančius iššūkius, užtikrinti, kad sveikatos priežiūros specialistai nuolatos būtų mokomi dirbti su neišnešiotukais“, – kalbėjo asociacijos vadovė A. Speičytė-Radzevičienė.

Pasak jos, stebuklus kuria rūpestingų medikų rankos ir tėvai, kurie kiekvieną akimirką yra šalia ankstukų, kol jie patys išmoksta kvėpuoti, kasdien užauga po gramą, po centimetrą. Stebuklus kuria ir kiekvienas geradarys finansiškai prisidedantis prie ankstukų gerovės.

A.Speičytė-Radzevičienė kartu su Klaipėdos universiteto ligoninės direktoriumi dr. Audriumi Šimaičiu aptarė Europos naujagimių sveikatos priežiūros diegimo įstaigoje perspektyvas, personalo mokymus, kurie padėtų gerinti medikų ir naujagimių šeimų bendravimą bei bendradarbiavimą. Asociacijos atstovė pasidalino gerosiomis užsienio praktikomis.

„Esame dėkingi asociacijai „Neišnešiotukas“ už paramą ir kilnią misiją, prie kurios visokeriopai prisidėsime. Kartu ir kryptingai sieksime, kad Vakarų Lietuvoje neišnešiotiems naujagimiams ir jų šeimoms būtų teikiama pažangiausia pagalba“, – bendradarbiavimo svarbą ir plačias ateities perspektyvas akcentavo dr. A. Šimaitis.

Pasak „Neišnešiotukas“ vadovės, ilgametės asociacijos veiklos padėjo atpažinti didžiausius, atsikartojančius iššūkius, su kuriais susiduria anksčiau gimę kūdikiai bei jų šeimos, o įgyta patirtis padeda kryptingai teikti pagalbą, kad mažiausiųjų kova už gyvybę būtų lengvesnė.

KUL Komunikacijos tarnyba

Prenumeruoti naujienlaiškį
Susisiekite