Apžvelgė skausmo aktualijas

2025 04 09
Apžvelgė skausmo aktualijas

Klaipėdos universiteto ligoninės (KUL) Skausmo sektoriaus komanda aktyviai dalyvavo ir prisidėjo organizuojant konferenciją  „Skausmo medicina 2025“. Renginys subūrė skausmo gydymo specialistus iš visos Lietuvos, siekiant aptarti naujausius skausmo valdymo metodus ir iššūkius. Patirtimi ir įžvalgomis dalijosi KUL Skausmo sektoriaus vadovė Rūta Danilevičienė ir Intervencinės radiologijos centro vadovas Algimantas Šimkaitis.

Gydytoja neurologė Rūta Danilevičienė kolegoms akcentavo, kad pacientai neturėtų kentėti skausmo. Jei skausmas yra lėtinis, nenumalšinamas ir trukdo kasdieniam gyvenimui, reikėtų nukreipti pacientą į skausmo kliniką. KUL Skausmo sektoriuje su gydytojo siuntimu (bet kurio specialisto) teikiamos skausmo gydymo paslaugos.

„Lėtinis skausmas gali smarkiai pabloginti gyvenimo kokybę, o kai kuriais atvejais netgi padidinti savižudybės riziką. Lėtinis skausmas gali būti susijęs su įvairiomis būklėmis, tokiomis kaip fibromialgija, neuropatinis skausmas ar onkologinis skausmas po gydymo. Skausmo valdymas reikalauja kompleksinio požiūrio, apimančio tiek medikamentinį, tiek nefarmakologinį gydymą“, - sakė KUL medikė.

Konferencijoje buvo pristatyti šiuolaikiniai skausmo malšinimo metodai, tokie kaip PSO trijų pakopų analgetikų naudojimo schema, kur pabrėžiama neopioidinių ir opioidinių vaistų derinimo svarba.

Pasak R. Danilevičienės, svarbu atskirti skirtingus skausmo tipus – nocicepcinį, neuropatinį, nociplastinį bei pasirinkti tinkamiausią gydymo strategiją pagal individualią paciento būklę.

„Konferencija išryškino skausmo valdymo svarbą visų specialybių medikams. Skausmo diagnostika ir gydymas yra aktualūs tiek neurologams, tiek šeimos gydytojams, reabilitologams, slaugytojams ir kitų sričių specialistams“, - dalijosi KUL Skausmo sektoriaus vadovė.

KUL Intervencinės radiologijos centro vadovas Algimantas Šimkaitis pristatė naujausias ir pažangiausias intervencines skausmo gydymo galimybes. Pranešime buvo aptartos modernios intervencinės procedūros, leidžiančios efektyviai valdyti įvairių tipų skausmą, įskaitant lėtinį ir onkologinį skausmą. A. Šimkaitis pabrėžė, kad pažangios intervencinės technologijos leidžia suteikti tikslinį ir ilgalaikį skausmo malšinimą net ir sudėtingais atvejais.

KUL Skausmo sektoriuje teikiamos specializuotas paslaugas pacientams, kenčiantiems nuo ūminio nenumalšinamo ir lėtinio skausmo. Čia dirba skausmo valdymo specialistai, kurie naudoja pažangius gydymo metodus.

KUL Skausmo sektoriuje teikiamos paslaugos: diagnostika ir individualių gydymo planų sudarymas,  stuburo skausmo gydymas, sąnarių ir raumenų skausmo gydymas, intraveninės infuzijos: spastinių galūnių deformacijų gydymas, onkologinio skausmo valdymas, cheminė neurolizė, intarterinė embolizacija.

Į Skausmo sektorių rekomenduojama kreiptis, jeigu skausmas yra lėtinis, nenumalšinamas ir trukdo kasdieniam gyvenimui. Skausmo gydymo paslaugos teikiamos su gydytojo siuntmu (bet kurio specialisto). Registruotis galima internetu e.sveikata.lt arba telefonu 046 410000.

Prenumeruoti naujienlaiškį