Bendra informacija

Vadovas

Gerbiami pacientai,

Klaipėdos universiteto ligoninė, būdama socialiai atsakinga gydymo įstaiga, palaiko Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos iniciatyvą korupcijos prevencijos srityje ir pasisako prieš neteisėtus mokėjimus medicinos darbuotojams. Mūsų ligoninėje ypatingas dėmesys skiriamas ne tik pacientų gydymo kokybei, profesiniams medikų poreikiams, bet ir korupcijos prevencijai.

Norėtume priminti, jog teisinę atsakomybę užtraukia net tik neteisėto atlygio paėmimas, bet ir jo davimas. Todėl raginame neoficialiais mokėjimais nežeminti nei savo, nei medicinos darbuotojų orumo.

Vienos svarbiausių Klaipėdos universiteto ligoninės vertybių – atvira bendravimo kultūra, pagarba ir orumas. Siekiame, kad pas mus visi pacientai būtų lygus ir visiems laiku būtų suteikta vienodai kokybiška reikalinga pagalba.

Galiu drąsiai teigti, kad medicinos darbuotojui, kad ir kuo jis dirbtų – gydytoju, slaugytoju ar jo padėjėju – Jūsų šypsena ir geras žodis yra pati geriausia padėka.

Savo padėką ar atsiliepimą visada galite parašyti čia – atsiliepimas 

Klaipėdos universiteto ligoninės
Generalinis direktorius
Dr. Audrius Šimaitis

Socialinė kampanija „Kyšininkavimas yra žalingas įprotis“

Antikorupcinė STT viešinimo kampanija

Antikorupcijos viešinimo kampanija #AčiūMedikams

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) kviečia visus Lietuvos gyventojus nesitaikstyti su korupcija ir prisidėti prie jos šalinimo. Viena iš dažniausių korupcijos apraiškų – kyšio davimas ir ėmimas. Tai – neteisėta ir pacientą bei gydytoją žeminanti „padėka“. Kur kas geresnė ir prasmingesnė padėka – viešas atsiliepimas. Dėl to kviečiame nusipelniusiems gydytojams, slaugytojams ir sveikatos apsaugos darbuotojams dėkoti viešai, pasidalinant gražiausiais žodžiais savo socialiniuose tinkluose, naudojant grotažymę #AčiūMedikams

Pagarbus ryšys, dažnai užsimezgantis tarp gydytojo ir paciento, yra grindžiamas abipusiu pasitikėjimu ir dėkingumu už laiku suteiktas kokybiškas sveikatos priežiūros paslaugas. Savaime suprantama, kad medicinos darbuotojui, prisidėjusiam prie sveikatos ar net gyvybės išsaugojimo, norisi kuo prasmingiau atsidėkoti už atliktus prasmingus darbus.

Geriausia padėka medikui – vieša padėka! Pradžiuginkite savo mylimą gydytoją, slaugytoją ar kitą sveikatos apsaugos darbuotoją gražiausiais žodžiais socialiniuose tinkluose, naudojant grotažymę #AčiūMedikams. Prasminga padėka – ta, kuri puošia internetinę erdvę, o ne gėdingai slepiasi stalčiuke ar kišenėje.

Už korupcijos atsparios aplinkos kūrimą atsakingas ligoninės Korupcijos prevencijos skyriaus vedėjas Virgilijus Vanagas.

Jo kontaktai: tel. nr.  8 46 396528, el. paštas: virgilijus.vanagas@kulig.lt

Apie korupcinio pobūdžio teisės pažeidimus galite informuoti:

  • Sveikatos apsaugos ministeriją anonimiškai skambindami nemokamu telefonu 8 800 66 004 arba rašydami el. paštu korupcija@sam.lt
  • Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) „karštosios linijos“ telefonu +370 5 2663333 arba el. paštu pranesk@stt.lt.

Už korupcijos prevenciją ir kontrolę ligoninėje atsakingas Korupcijos prevencijos skyrius.

Pacientas (ar jį atstovaujantis asmuo), susidūręs su galimai korupcinio  pobūdžio teisės pažeidimu ligoninėje, gali kreiptis į ligoninės Korupcijos prevencijos skyrių pasitikėjimo tel. Nr. 8 46 396528 arba el. paštu korupcija.kl@kulig.lt.

Pranešimo apie pažeidimus formą rasite https://www.kulig.lt/korupcijos-prevencija/praneskite-apie-korupcija/.

Visa gauta informacija bus atidžiai įvertinta, kiekvieną atvejį nagrinėsime ir bendromis pastangomis stengsimės išspręsti iškilusią problemą.

Pranešimo apie korupcinio pobūdžio teisės pažeidimą forma

Apie Jūsų nuomone korupcinio pobūdžio teisės pažeidimus ligoninėje galite informuoti Sveikatos apsaugos ministeriją anonimiškai skambindami nemokamu tel. Nr. 8 800 66 004 arba el. paštu korupcija@sam.lt, bei Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT) „karštosios linijos“ tel. Nr. +370 5 2663333 arba el. paštu pranesk@stt.lt.

ATSAKOMYBĖ UŽ KORUPCINIUS TEISĖS PAŽEIDIMUS

LR  baudžiamajame kodekse (toliau – BK) nustatyta atsakomybė už šias korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas: kyšininkavimą, tarpininko kyšininkavimą, papirkimą, piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi ir kitas LR korupcijos prevencijos įstatymo 2 straipsnio antroje dalyje įvardytas nusikalstamas veikas, kai tokių veikų padarymu siekiama ar reikalaujama kyšio, papirkimo arba nuslėpti, užmaskuoti kyšininkavimą ar papirkimą.

BK 225 STRAIPSNIS. KYŠININKAVIMAS

  1. Valstybės tarnautojas ar jam prilygintas asmuo, savo ar kitų naudai tiesiogiai ar netiesiogiai priėmęs, pažadėjęs ar susitaręs priimti kyšį, reikalavęs ar provokavęs jį duoti už teisėtą veikimą ar neveikimą vykdant įgaliojimus, baudžiamas teisės dirbti tam tikrą darbą arba užsiimti tam tikra veikla atėmimu arba laisvės atėmimu iki ketverių metų.
  2. Valstybės tarnautojas ar jam prilygintas asmuo, savo ar kitų naudai tiesiogiai ar netiesiogiai priėmęs, pažadėjęs ar susitaręs priimti kyšį, reikalavęs ar provokavęs jį duoti už neteisėtą veikimą ar neveikimą vykdant įgaliojimus, baudžiamas teisės dirbti tam tikrą darbą arba užsiimti tam tikra veikla atėmimu arba laisvės atėmimu iki šešerių metų.
  3. Valstybės tarnautojas ar jam prilygintas asmuo, savo ar kitų naudai tiesiogiai ar netiesiogiai priėmęs, pažadėjęs ar susitaręs priimti didesnės negu 250 MGL vertės kyšį, reikalavęs ar provokavęs jį duoti už teisėtą ar neteisėtą veikimą ar neveikimą vykdant įgaliojimus, baudžiamas laisvės atėmimu nuo dvejų iki aštuonerių metų.
  4. Valstybės tarnautojas ar jam prilygintas asmuo, savo ar kitų naudai tiesiogiai ar netiesiogiai priėmęs, pažadėjęs ar susitaręs priimti mažesnės negu 1 MGL vertės kyšį, reikalavęs ar provokavęs jį duoti už teisėtą ar neteisėtą veikimą ar neveikimą vykdant įgaliojimus, padarė baudžiamąjį nusižengimą ir baudžiamas teisės dirbti tam tikrą darbą arba užsiimti tam tikra veikla atėmimu.

 BK 226 STRAIPSNIS. TARPININKO KYŠININKAVIMAS

  1. Tas, kas pasinaudodamas savo visuomenine padėtimi, tarnyba, įgaliojimais, giminyste, pažintimis ar kita tikėtina įtaka valstybės ar savivaldybės institucijai ar įstaigai, tarptautinei viešajai organizacijai, jų tarnautojui ar jam prilygintam asmeniui už kyšį pažadėjo paveikti atitinkamą instituciją, įstaigą ar organizaciją, valstybės tarnautoją ar jam prilygintą asmenį, kad jie atitinkamai teisėtai ar neteisėtai veiktų ar neveiktų, baudžiamas areštu arba laisvės atėmimu iki trejų metų.
  2. Tas, kas padarė šio straipsnio 1 dalyje numatytą veiką už nedidelės vertės kyšį, padarė baudžiamąjį nusižengimą ir baudžiamas bauda arba areštu.

BK 227 STRAIPSNIS. PAPIRKIMAS

  1. Tas, kas tiesiogiai arba netiesiogiai pasiūlė, pažadėjo duoti arba davė kyšį valstybės tarnautojui ar jam prilygintam asmeniui už pageidaujamą teisėtą veikimą ar neveikimą vykdant įgaliojimus, arba tarpininkui siekdamas tų pačių rezultatų, baudžiamas laisvės apribojimu arba bauda, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.
  2. Tas, kas padarė šio straipsnio 1 dalyje numatytus veiksmus, siūlydamas, pažadėdamas duoti arba duodamas didesnės negu 250 MGL vertės kyšį arba tokius veiksmus padarė siekdamas neteisėtos paperkamo valstybės tarnautojo ar jam prilyginto asmens veikos vykdant įgaliojimus, baudžiamas laisvės atėmimu iki ketverių metų.
  3. Tas, kas siekdamas papirkti valstybės tarnautoją ar jam prilygintą asmenį pasiūlė, pažadėjo arba davė jam arba tarpininkui mažesnės negu 1 MGL vertės kyšį, padarė baudžiamąjį nusižengimą ir baudžiamas laisvės apribojimu arba bauda, arba areštu.
  4. Asmuo atleidžiamas nuo baudžiamosios atsakomybės už papirkimą, jeigu kyšio iš jo buvo reikalaujama, provokuojama jį duoti ir jis, pasiūlęs, pažadėjęs ar davęs kyšį, iki pranešimo apie įtarimą jam įteikimo apie tai pranešė teisėsaugos institucijai arba kyšį jis pasiūlė, pažadėjo ar davė su teisėsaugos institucijos žinia.

BK 228 STRAIPSNIS. PIKTNAUDŽIAVIMAS

  1. Valstybės tarnautojas ar jam prilygintas asmuo, piktnaudžiavęs tarnybine padėtimi arba viršijęs įgaliojimus, jeigu dėl to didelės žalos patyrė valstybė, tarptautinė viešoji organizacija, juridinis ar fizinis asmuo, baudžiamas teisės dirbti tam tikrą darbą arba užsiimti tam tikra veikla atėmimu arba bauda, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki ketverių metų.
  2. Tas, kas padarė šio straipsnio 1 dalyje numatytą veiką siekdamas turtinės ar kitokios asmeninės naudos, jeigu nebuvo kyšininkavimo požymių, baudžiamas teisės dirbti tam tikrą darbą arba užsiimti tam tikra veikla atėmimu arba laisvės atėmimu iki šešerių metų.

BK 229 STRAIPSNIS. TARNYBOS PAREIGŲ NEATLIKIMAS

 Valstybės tarnautojas ar jam prilygintas asmuo, dėl neatsargumo neatlikęs savo pareigų ar jas netinkamai atlikęs, jeigu dėl to valstybė, juridinis ar fizinis asmuo patyrė didelės žalos, baudžiamas teisės dirbti tam tikrą darbą arba užsiimti tam tikra veikla atėmimu arba bauda, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

Iliustracija
Susisiekite