Naujienos

Slaugos studijų dėstytojų iš Belgijos vizitas

2022-05-13

Svečiai - tai šventė, o tarptautiniai svečiai Tarptautinę slaugytojų dieną - dviguba šventė. Vakar Klaipėdos universitetinėje ligoninėje (KUL) per Klaipėdos valstybinės kolegijos Erasmus+ programą praktikai Lietuvoje iš Belgijos atvykusias slaugos studijų studentes Marthe ir Margot aplankė jų dėstytojos iš Thomas More taikomųjų mokslų universiteto Hilde Geens ir Arlette Vergauwen, turinčios 30 metų slaugytojos darbo patirtį.

Svečiai buvo supažindinti su ligoninės veikla bei pažymėjo puikias praktikinių įgūdžių ugdymo sąlygas, prieinamas įstaigos praktinėje bazėje.

Pasak KUL vyriausiojo gydytojo pavaduotojos slaugai Jurgitos Vaitiekienės, ligoninėje sukurtoje profesinėje slaugos mokymo bazėje slaugos specialybės studentai gali gilintis į įvairių sričių slaugos praktiką – nuo gimdymų priėmimų ir palaikomojo gydymo iki reanimacijos ir intensyviosios terapijos. Per pastaruosius trejus metus ligoninę tolesnei darbinei veiklai pasirinko 87 jauni slaugos specialistai. Daugelis iš jų slaugos praktiką atliko ligoninėje arba dirbo slaugytojų padėjėjais.
„Ligoninėje vadovaujamasi požiūriu, kad slauga – tokia pat svarbi sudėtinė sveikatos priežiūros proceso dalis kaip diagnostika ir gydymas, todėl slaugos kokybei užtikrinti ligoninėje skiriamas ypatingas dėmesys. Slaugytojai ne tik yra gydytojų partneriai, lygiaverčiai komandos nariai, bet ir inovacijų diegėjai.Įstaiga yra daugiaprofilinė, todėl jauniems specialistams sudarytos visos sąlygos semtis praktinių žinių, gilintis į atskiras medicinos sritis, tobulinti įgūdžius", - pastebi J. Vaitiekienė.

Klaipėdos universitetinėje ligoninėje dirba per 700 slaugos specialistų, o kartu su padėjėjais šioje srityje dirba daugiau kaip 1 000 darbuotojų. Kasmet ligoninėje slaugos praktiką atlieka per 300 studentų.

Atgal