Naujienos

Praktika Klaipėdos universtetinėje ligoninėje medicinos studentų akimis

2021-09-13

Praktika Klaipėdos universtetinėje ligoninėje medicinos studentų akimis

Šią vasarą Klaipėdos universitetinėje ligoninėje savanorišką praktiką atliko gausus būrys Lietuvos Sveikatos mokslų universiteto ir Vilniaus universiteto medicinos studentų. Taip pat keturios medicinos studentės iš Prancūzijos. Į studijas grįžtantys būsimi medikai vienbalsiai sako, kad praktika pranoko jų lūkesčius.

Karolina Skrabytė (LSMU, V kurso studentė, praktika Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuje)

Praktiką Klaipėdos universitetinėje ligoninėje atlikau jau trečią vasarą (Sąnarių implantacijos, Kraujagyslių chirurgijos, Reanimacijos ir intensyviosios terapijos bei Anesteziologijos skyriuose).

Pirmą kartą šią ligoninę pasirinkau, nes ji yra mano gimtajame mieste ir yra tretinio lygio. Grįžau į šią įstaigą, nes jau žinojau, kad čia dirba draugiškas personalas, iš kurio galima pasisemti žinių ir yra visos galimybės tobulinti praktinius įgūdžius.

Praktikos metu pagerinau bendravimo su pacientais įgūdžius (išmokau susirinkti ligos anamnezę). Tai yra ypač svarbus pradinės diagnostikos ,,įrankis”, o studijų metu bendravimo su pacientais įgūdžių ugdymo trūksta. Turėjau galimybę sekti ir studijuoti stacionarizuotų pacientų ligos eigą, tam tikrų sutrikimų diagnostikos vingrybes bei gydymo taktikas, ypatingai Reanimacijos skyriuje. Taip pat įgijau ir ne mažai praktinių įgūdžių: pradinio paciento paruošimo monitoravimui operacinėse, chirurginio siuvimo technikų, tam tikrų sričių echoskopijos (kraujagyslių, laisvo skysčio vertinimui), anestezijos indukcijos (vaistų dozavimas, preoksigenacija, intubavimas, monitoravimas, ekstubacija ir pan.).

Didžiausią įspūdį paliko darbas operacinėse. Patiko komandinis darbas, kad kiekvienas asmuo atlieką tam tikrą svarbų vaidmenį. Taip pat operacinėse pacientui galima padėti ,,čia ir dabar”.

Kadangi esu būsima šeštakursė, tai atlikti internatūrą pasirinkau būtent Klaipėdos universitetinėje ligoninėje. Apie kitas vietas net nesvarsčiau. Jeigu būtų galimybė, dalį rezidentūros taip pat norėčiau atlikti šioje aukščiausio lygio gydymo įstaigoje. Man ši ligoninė tapo ,,sava”, jau kaip antri namai.

Jeigu paklaustų ar verta atvykti praktikai, tai nesudvejočiau ir pasakyčiau, kad tikrai verta. Tai yra tretinio lygio ligoninė su plačiu profilių pasirinkimu, tad, manau, kiekvienas ras savo vietą. Kad pasisemti žinių iš patyrusių specialistų tereikia tik noro ir motyvacijos.

Noémie Callejon (Prancūzijos Lyon-Sud Charles Merieux universiteto, medicinos IV kurso studentė, praktika Chirurgijos departamente)

Prancūzijoje per šešias savaites galima stebėti tik vienos specializacijos gydytojų darbą. Dėl to labai smagu, kad Klaipėdos universitetinėje ligoninėje galėjau pamatyti, kaip dirba skirtingų sričių chirurgai. Ypatinga patirtis buvo stebėti robotines operacijas, kurios yra proveržis medicinoje. KUL esančiu robotu atliekamų operacijų trukmė jau susilygino su analogiškų endoskopinių operacijų, gydomos vis sudėtingesnės būklės, o medikams šis procesas jau prilygsta įprastai operacijai.

Džiugu, kad praktikos metu ligoninės chirurgai leido ne tik stebėti operacijas, tačiau ir asistuoti. Manimi pasitikėjo, leido prisijungti prie komandos darbo. Klaipėdos universitetinės ligoninės gydytojai turi daug patirties, kaip ir užsienyje, jie stengėsi daug ko išmokyti, patarti

Klaipėdos universitetinė ligoninė - patraukli mokymosi bazė. Galbūt likimas susiklostys taip, kad būtent čia ir grįšiu save realizuoti kaip gydytoją. Suprantu, kad dirbti ligoninėje yra sunku, bet žinau, kur einu.

 

Gabrielė Kavaliauskaitė (LSMU, III kurso medicinos studijų studentė, praktika Akušerijos klinikoje)

Tai mano pirmoji praktika ir būtent jai pasirinkau Klaipėdos universitetinę ligoninę. Nes esu  girdėjusi iš draugų, kad šioje gydymo įstaigoje ne tik teoriškai pagilini žinias, bet ir įgyji realių praktikinių įgūdžių.

Esu labai patenkinta pasirinkimu, nes susipažinau su įvairiomis gydytojo akušerio-ginekologo profesijos sritimis. Pirmą kartą gyvenime stebėjau gimdymą. Taip pat pagilinau teorines žinias, nes gydytojai su malonumu atsakydavo į visus klausimus, pakomentuodavo plačiau įdomius atvejus. Praktikos metu supratau, kaip svarbu yra bendravimo su pacientais įgūdžiai. Taip pat teko būti ir operacinėje, kurioje išbandžiau jėgas ir likau nustebinta, koks iš tikrųjų sudėtingas gydytojo darbas tiek fiziškai, tiek emociškai. Visi potyriai, kuriuos išgyvenau KUL praktikos metu tik sustiprino norą siekti gydytojo profesijos ir įkvėpė motyvacijos, kurios labai trūko po mokslų nuotoliniu būdu.

Praktika pateisino visus mano lūkesčius, kai kurie aspektai net pranoko juos. Labiausiai įsiminė darbas ginekologijos skyriuje ir darbas operacinėje, kai pirmą kartą gyvenime esi atsakingas už tolesnį moters gyvenimą.

Kitiems praktikantams sakyčiau, jog Klaipėdos universitetinė ligoninė - tai vieta, kur net būdamas studentu esi prijungiamas į gyvą ir nuolat pulsuojantį ligoninės personalą, atlieki svarbius darbus ir pasisemi naudingų įgūdžių, reikia tik netingėti dirbti.

Monika Orvydaitė (VU, V kurso studentė, praktika Neurochirurgijos II-ame skyriuje)

Praktikos įspūdžiai geri. Skyriuje dirbantys neurochirurgai ir personalas draugiški ir geranoriški, noriai bendrauja, atsako į klausimus, leidžia atlikti lydinčiojo vaidmenį tiek operacinėje, tiek skyriuje, tiek konsultuojant pacientus ambulatoriškai. Praktikos metu turėjau galimybę tobulinti bendravimo su pacientais, jų klinikinio ištyrimo, neuroradiologinių vaizdų analizavimo bei asistavimo operacijose įgūdžius.

Didžiausia įspūdį paliko betarpiškas bendravimas ir maloni aplinka tiek skyriuje, tiek operacinėje.

Šių metų rugsėjo mėn. pradedu paskutinius medicinos studijų metus ketinu atvykti į KUL atlikti dalį internatūros.

Klaipėdos universitetinę ligoninę pristatyčiau kaip išskirtinai gerą vietą Lietuvoje atlikti medicininę praktiką.

 

Atgal