Naujienos

Pagalba pabėgėliams iš Ukrainos

2022-04-11

Klaipėdos universitetinė ligoninė teikia visą būtiną asmens sveikatos priežiūros pagalbą užsieniečiams, pasitraukusiems iš Ukrainos dėl Rusijos karinių veiksmų.

Ukrainiečiams garantuojama skubioji medicinos pagalba, nėštumo priežiūra, pagalba prasidėjus gimdymui bei kitos būtinos I, II ir III lygio sveikatos priežiūros paslaugos, kurių nesuteikus sveikatos būklė galėtų pablogėti tiek, kad jiems prireiktų skubiosios medicinos pagalbos paslaugų.

Nuo karo bėgantiems Ukrainos piliečiams sveikatos priežiūros paslaugos teikiamos įprastine tvarka, kaip bet kuriam Lietuvos šalies piliečiui. Paminėtina, didelė dalis pacientų, atvykusių iš Ukrainos, pirmiausia kreipiasi ir į pirminės sveikatos priežiūros centrus – tad kol kas ženklaus ukrainiečių pacientų skaičiaus nepastebima.

Kasdien ligoninėje sulaukiama nuo dviejų iki penkių ukrainiečių. Dažniausiai kreipiasi darbingo amžiaus moterys, taip pat pasitaiko ir vyrų, kuriems reikalinga medikų pagalba. Dažniausiai prireikia vidaus ligų gydytojų, traumatologų pagalbos, taip pat kreipiasi nėščiosios moterys. Ligoninėje gimė du sveiki pabėgėlių iš Ukrainos naujagimiai.Ligoninėje  gimė du pabėgėlių iš Ukrainos naujagimiai. Abiem atvejais gimdymai sklandūs, gimė sveiki berniukai. „Džiaugiuosi, kad Klaipėdos universitetinėje ligoninėje man buvo suteikta aukšto lygio akušerinė pagalba. Dėkoju visam draugiškam ir profesionaliam ligoninės personalui, kurie rūpinosi manimi ir mano sūnumi", - kalbėjo pirmojo ligoninėje gimusio ukrainiečio berniuko mama Dayana.

Medicininė pagalba suteikta (nuo karo pradžios) daugiau kaip 50 ukrainiečių. 

Klaipėdos universitetinės ligoninės Pilvo ir endokrininės chirurgijos skyriuje gydomas klaipėdietis Kęstutis pastaruosius mėnesius įvardija kaip bausiausią košmarą. Vyras sausio mėnesį nuvyko į Ukrainą parsivežti žmonos į Lietuvą ir tikėjosi saugiai pasiekti namus, karui neprasidėjus. Tačiau vasario pirmąją Kęstutis netikėtai pajautė įtartinus skausmus – nuvykus į Charkovo ligoninę, paaiškėjo, kad Kęstučiui – pūlingas kasos uždegimas. „Iškart paguldė ligoninę. Atliko pirmąją operaciją, vasario 28-ąją – antrąją. Gulėjau Reanimacijos skyriuje. Vykstant bombardavimams, ligoninė buvo uždaryta ir mes, pacientai, išsiųsti namo. Išėjęs iš ligoninės savo akimis mačiau kaip raketą pataikė į gydymo įstaigą ir pusę jos susprogdino. Niekada nepamiršiu to vaizdo: sužeisti žmonės, jau mirusių kūnai, pagalbos ir skausmo kupini šauksmai“, - sunkiai rinkdamas žodžius kalbėjo pacientas. Žmoną jį tuomet parsivežė namo: „be maisto, be vaistų, be ypatingai reikalingos medikų pagalbos. Tik skausmas, kančios, baimė, sąmyšis ir bejėgiškumas. Naktimis žmona bėgdavo slėptis į bunkerį. Aš negalėjau net pajudėti, nes po operacijų buvo atviras pjūvis pilve. Gulėjau lovoje ir kančiose. Nuo sprogimų ir raketų garso pašokdavo visu kūnu nuo lovos apie 40 cm. Nebenorėjau gyventi, nebegalėjau kentėti. Ir taip dvi savaites.  Nors sveikatos būklė ir neleido keliauti, tačiau po ilgų paieškų, radome, kas mus su žmona nuvežė iki Lenkijos sienos, o nuo jos – pasiėmė sūnus. Negalėjau nei sedėti, nei stovėti – vos 3 sekundes ir alpdavau.“
Kęstutį sūnus iškart atvežė į Klaipėdos univetsitetinę ligoninę. Čia vyrui operatyviai buvo suteikta visa reikalinga pagalba, atlikti būtiniausi tyrimai bei skirti medikamentai. 
„Čia jaučiuosi lyg rojuje ir galiu švęsti savo antrąjį gyvenimą. Esu be galo dėkingas už tokią profesionalią medikų pagalbą ir priežiūrą. Tikiu, kad viskas bus gerai“-, sakė Kęstutis.

Taip pat paminėtina, kad KUL suteikė paramą Ukrainai medicinos įranga. Į darbą jau priimta 10 ukrainiečių. Pirmąjį darbo mėnesį jiems ligoninėje suteikiamas nemokamas maitinimas.

Atgal