Naujienos

Klaipėdos universitetinės ligoninės ilgamečiai darbuotojai: „Ligoninė – mums kaip antri jaukūs namai“

2022-01-05

Viena iš vedančiųjų gydymo įstaigų Lietuvoje – Klaipėdos universitetinė ligoninė, gali didžiuotis ne tik puikia materialine baze, leidžiančia atlikti pačias sudėtingiausias operacijas, bet ir aukščiausio lygio specialistais. Įstaigoje itin maža darbuotojų kaita. Daugiau nei 25-erius metus ligoninėje dirbantieji vienbalsiai džiaugiasi darbo vietos pasirinkimu. Anot jų, būtent Klaipėdos universitetinėje ligoninėje jie „užaugo“ ir kaip profesionalūs specialistai, ir kaip asmenybės.

„Visų įstaigos darbuotojų nuolatinėmis pastangomis mes kuriame ir, tikiu, įgvvendinsime savo misiją - tapti viena geriausių ligoninių Baltijos šalyse. Labiausiai džiaugiuosi tuo, kad ligoninėje dirba puikūs aukštos kvalifikacijos specialistai. Pandemijos iššūkiai įrodė, kad ligoninės stiprybė – personalo susitelkimas, darnūs sprendimai ir atsidavimas medikų pašaukimui. Su didžiausia pagarba galiu pasakyti, kad ligoninė užaugino visą gydytojų, puikių slaugytojų, vadovų ir kitų sričių darbuotojų kartą.

Visų Jūsų darbas labai svarbus ir reikalingas sergančiam, silpnam ir pažeidžiamam žmogui – ligoniui. Dėkoju kiekvienam iš Jūsų nuoširdų ilgametį darbą, už stiprybę ir ištvermę, už optimizmą ir tikėjimą visų negerovių įveikimu“, - sveikindamas 25-erių metų darbo ligoninėje sukakties proga kalbėjo ligoninės vadovas prof. habil.dr. Vinsas Janušonis.

Kodėl prieš 25-erius metus kaip darbo vietą Klaipėdos universitetinę ligoninę pasirinko ir iki šiol  joje dirba, mintimis dalijasi ir patys darbuotojai.

Vidaus ligų diagnostikos skyriaus vedėjas dr. Sigitas STONKUS:

Klaipėdos universitetinėje ligoninėje atlikau vidaus ligų rezidentūrą. Natūraliai susiklostė, kad šioje įstaigoje prasidėjo mano profesinis kelias ir čia susiformavau kaip gydytojas toks, koks dabar esu.

Per 25-erius darbo metus. Nebuvo kada nuobodžiauti: teko dirbti ir administracinį darbą, reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuje, vidaus ligų diagnostikos skyriaus vedėju. Per tuos metus įvyko ir daug pokyčių: atsirado ligonių kasų sistema, gydytojų licencijavimas, keitėsi įstaigos struktūra ir pa. Teko būti šių pasikeitimų sukūryje. Nebuvo net laiko galvoti apie kitą darbo vietą.

Šios įstaigos daugiaprofiliškumas leidžia matyti daug įvairų pacientų, bendrauti su įvairių specialybių gydytojais. Nuostabu, kad dažnos įdomios, nestandartinės situacijos verčia nuolat tobulėti. Taip pat maloniai stebina naujų technologijų šuolis. Galiu drąsiai sakyti, kad šiandien iš esmės yra pasikeitę gydytojų įrankiai, kuriais galima tirti, gydyti pacientus. Kas anksčiau būdavo neįmanoma, dabar tampa vos ne rutininiu dalyku.

Labiausiai kasdienybėje žavi darbas su skyriaus personalu (gydytojais, slaugytojomis, slaugytojų padėjėjomis ir kt.) Visapusiškas vienas kito supratimas leidžia nepasiduoti rutinai ir skatina nuolat tobulėti. Pacientų pasitikėjimas KUL skatina kuo geriau atlikti skirtas užduotis. . Pasitikėjimas man ir yra svarbiausias: mano pasitikėjimas kolegomis, kolegų pasitikėjimas manimi. 

Tiesa, koronaviruso pandemija įnešė savų korekcijų į kiekvieno mediko darbą. Atsirado neapibrėžtumas, daugeliui visiškai pasikeitė darbo pobūdis. Teko prisitaikyti prie naujų darbo sąlygų, greitai įsisavinti naujus gydymo metodus. Taip pat teko kartu dirbti su kitais kolegomis, spręsti vis naujai atsirandančias problemas. Tai labai padėjo dalintis patirtimi, greitai įgyti naujų reikalingų įgūdžių.

Per 25-erius darbo Klaipėdos universitetinėje ligoninėje metus neteko nė karto nusivilti savo pasirinkimu būti medicinos darbuotoju.

Reabilitacijos skyriaus vyresnioji slaugos administratorė Daiva SŪDMANTIENĖ:

Klaipėdos universitetinė ligoninė – mano pirmoji  darbovietė po akušerijos studijų baigimo.  Paskutiniais studijų metais atlikau praktiką šioje ligoninėje, turėjau galimybę gilinti žinias, įgyti realių praktinių įgūdžių, semtis patirties  iš čia dirbančių profesionalių specialistų. Jų profesionalumas,  geranoriškumas, noras dalintis turima patirtimi, žiniomis ir lėmė norą likti dirbti šioje įstaigoje. 

Įstaigoje dirbu daugiau nei 25 metus, nuo 2005 m. pavestos vyresniosios slaugos administratorės pareigos reabilitacijos skyriuje. Dirbdama turiu galimybes tobulėti, siekti aukštesnės kvalifikacijos, vykti į konferencijas, dalyvauti kursuose, tobulinti turimas žinias bei savo turima patirtimi dalintis su kolegomis, studentais. Esu dėkinga administracijai už įvertinimą, patikėtą darbą bei pareigas, kolegoms - už komandinį darbą, geranorišką bendradarbiavimą, pasitikėjimą. Tarpusavio pasitikėjimas, supratimas, pagarba,  vieningas susitelkimas susidūrus su iššūkiais ir lemia norą dirbti šioje įstaigoje.

Tuos 25 metus apibūdindžiau  ne tik kaip profesinio augimo, bet  ir kaip asmeninio tobulėjimo laikotarpiu.  

Infekcinių ligų departamento vadovė Jolanta ČESIENĖ:

Drąsiai galiu teigti, kad mėgaujuosi darbu Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, kurioje dirbu pusę savo gyvenimo. Čia antrieji mano namai. Labiausiai kasdieniame medikės darbe mane žavi tai, kad nėra rutinos. Kiekviena diena – naujos pacientų istorijos, iššūkiai, atradimai. Išgydyti pacientai ir jų šypsenos yra didžiulė dovana ir paskata tobulėti. Medicina – specifinė, greitai besikeičianti sritis, kasdien diegiamos naujos technologijos. Privalome jausti tą pulsą. Jeigu dieną praleisi nieko neišmokęs, paskui bus sunku pasivyti. Žinoma, pastarieji metai, kai dirbame karantino sąlygomis, kupini tokių iššūkių, apie kuriuos niekada gyvenime nebūtume pagalvoję. Tai mane dar labiau sustiprino. Tačiau džiaugiuosi kolektyvo sutelktumu, vienas kito palaikymu, žmogiškuoju ryšiu.

Darbas Klaipėdos universitetinėje ligoninėje buvo mano svajonė, kuri išsipildė ir pateisino visus lūkesčius bei patenkino ambicijas. Esu dėkinga administracijos vadovams už galimybes tobulėti, už palaikymą. Dirbame ligoninėje kartu su vyru.Abu šioje gydymo įstaigoje subrendome kaip specialistai, kaip asmenybės. 25-eri darbo metai KUL – tai visapusiško klestėjimo metai.

Gydytojas urologas Giedrius JOČYS:

Klaipėdos universitetinė ligoninė – daugiaprofilinė, viena didžiausių gydymo įstaigų šalyje. Džiaugiuosi, kad turėjau galimybę pradėti joje dirbti vos baigęs studijas. Man tai buvo geriausia mokykla. Čia išmokau visko, kad „užaugčiau“ kaip specialistas. Labai vertinu, kad ligoninės vadovybė sudarė puikias sąlygas semtis praktinių žinių, skatino mokytis ir tobulėti.  Dirbu urologijos skyriuje nuo pat jo įkūrimo. Didžiulė garbė būti profesionalų komandoje ir stengtis vardan pacientų gerovės. Neįsivaizduoju savęs kitoje darbo vietoje. Klaipėdos universitetinėje ligoninė pranoko visus mano lūkesčius. Viliuosi, kad joje dirbsiu dar bent 15 metų.

Nervų ligų r reabilitacijos departamento vyriausioji slaugos administratorė Irina ZELENIENĖ:

Klaipėdos universitetinė ligoninė – pati pirmoji ir tikiuosi vienintelė darbo vieta. Dar būdama studente žinojau, kad noriu dirbti šioje gydymo įstaigoje.  Mane žavėjo ligoninės kolektyvas, suteikiamos galimybės, esama gera atmosfera. Drąsiai galiu pasakyti, kad KUL man yra kaip antri namai. Čia jaučiuosi bendrystėje, jaučiuosi laiminga ir kupina tik teigiamų emocijų. Per 25-erius darbo  metus sukaupiau didžiulį žinių, įgūdžių bagažą. Dirbdama ligoninėje tobulėjau ir tobulėju kaip specialistė, kaip asmenybė. Tapau stipresnė, pasitikinti savimi, kritiškai mąstanti.

Jaučiu vadovų palaikymą, kuris dar labiau stiprina. Būti šios įstaigos dalimi – mano laimė. Didžiulis džiaugsmas būti tokios komandos dalimi, prisidėti prie tradicijų puoselėjimo.

Darbas pandemijos metu Infekcinių ligų priėmimon skyriuje dar labiau sustiprino. Drąsiai su komanda priimame iššūkius ir kasdien dirbame dėl pacientų gerovės.

Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriaus ūkio reikalų tvarkytoja Monika SALTONIENĖ:

25-eri darbo metai Klaipėdos universitetinėje ligoninėje praskriejo kaip viena diena. Darbas šioje įstaigoje man labai patinka. Džiugina darbo sąlygos, lankstus vadovo požiūris.

Vidaus ligų gydytoja Rima LIORANČIENĖ:

Pasirinkimas dirbti Klaipėdos universitetinėje ligoninėje – geriausias sprendimas. Nuoširdus ačiū vyriausiajam gydytojui prof. Vinsui Janušoniui, kad priėmė dirbti. Pamenu, kaip mane prieš tuos 25-erius metus jis mane įkvėpė savo paties darbo pradžios istorija, požiūriu į darbą, darbuotojus.

Ligoninėje vertinamas jaunas specialistas, noriai su juo dalinamasi žiniomis ir medicinos praktika, kur esame kasdien skatinami tobulėti ir teikti kokybišką medicinos priežiūros paslaugą.

Todėl čia yra visos galimybės tobulinti savo profesinius įgūdžius, nes pasitaiko daug sudėtingų ligų atvejų, iššūkių.

Džiugina kolektyvas ir kitų kolegų palaikymas net ir sudėtingiausiose situacijose. Jaučiu tiek komandos, tiek vadovo palaikymą, globą, supratimą.

Niekada nesigailėjau pasirinkusi gydytojo profesiją. Tai atsakingas, sunkus darbas, tačiau kartu reikalingas, įdomus, tai galimybė tobulėti ir mokytis kasdien.

 

Atgal