Naujienos

Klaipėdos universitetinėje ligoninėje gimė pirmasis pabėgėlių iš Ukrainos naujagimis

2022-03-16

Iš Ukrainos į Lietuvą, bėgdama nuo karo, gimdyvė atvyko prieš savaitę. Vakar ji sėkmingai Klaipėdos universitetinėje ligoninėje pagimdė sveiką berniuką. Gimdymas praėjo sklandžiai.

„Džiaugiuosi, kad Klaipėdos universitetinėje ligoninėje man buvo suteikta aukšto lygio akušerinė pagalba. Dėkoju visam draugiškam ir profesionaliam ligoninės personalui, kurie rūpinasi manimi ir mano sūnumi. Prieš savaitę, kuomet pradėjome kelionę iš Ukrainos į Lietuvą, slydo žemė iš po kojų ir kaustė baimė. Ryžomės išvykti vien dėl gimsiančio sūnaus ir giminaičių, tarp kurių – net 6 mažamečiai vaikai nuo 2 mėnesių iki 8 metų. Į Klaipėdą atvykome pirmadienį, o jau antradienį pagimdžiau sveiką berniuką. Vykti į Klaipėdos universitetinę ligoninę patarė palangiškiai, pas kuriuos apsistojome. Sūnus į pasaulį pasibeldė trimis dienomis vėliau nei buvo numatytas gimdymo terminas. Labai nerimavau, kad gimdymas neprasidėtų kelionėje, tačiau turbūt mūsų vaikelis jautė, kada gali gimti saugioje aplinkoje ir gauti medikų priežiūrą.  Dabar jaučiamės saugūs“, - glausdama prie krūtinės naujagimį pasakojo 24-erių metų Dajana. 

Klaipėdos universitetinė ligoninė (KUL) yra vienintelė gydymo įstaiga Vakarų Lietuvoje, teikianti aukšto lygio kvalifikuotą akušerinę pagalbą gimdyvėms ir naujagimiams. Įstaiga aprūpinta modernia diagnostine ir gydomąja įranga, dirba aukštos kvalifikacijos patyrę gydytojai akušeriai ginekologai, gydytojai neonatologai, akušerės bei kitas personalas

Atgal